Золотий стандарт надання інсультної допомоги

«Інсульт» – одне слово, а скільки горя та страждань воно приносить сім‘ям.

За даними МОЗ України причиною 67% усіх смертей в Україні є серцево-судинні захворювання, а інсульт, в свою чергу, займає друге місце серед основних причин інвалідності та смерті не лише в Україні, а й у всьому світі.

Отже, що таке інсульт?

Інсульт – порушення мозкового кровообігу, що призводить до ушкодження клітин мозку певної ділянки та порушення функцій, за які вона відповідає.

Інсульт поділяється на:

  • Інфаркт мозку (ішемічний інсульт);
  • Крововилив в мозок (геморагічний інсульт);
  • Субарахноїдальний крововилив (САК).

Інсультний блок при неврологічному відділенні надає спеціалізовану допомогу пацієнтам з інфарктом мозку (ішемічним інсультом).

В 2017 році інсультний блок при неврологічному відділенні КНП БМР «Білоцерківська міська лікарня №2» став одним з дев‘яти в Україні інсультних центрів, які отримали відзнаку “ESO Angels Awards 2017: Stroke ready hospital “.

Згідно з критеріями Angels Initiative, нагороду можуть отримати лікарні, які збирають та вводять дані в реєстр RES-Q, або реєстр SITS за протоколом нагородження ESO Angels, або у затверджений національний реєстр. Лікарні нагороджують за критеріями якості, що їх розробила Європейська організація боротьби з інсультом (ESO).

Нагородження відбувається щоквартально, залежно від даних за останні три місяці. Так інсультний блок при неврологічному відділенні здобув золотий статус в ІІІ, IV кварталі 2018 року та в І кварталі 2019 року.
Ставши однією з чотирьох лікарень України, що отримали таку відзнаку.

Ця нагорода засвідчує, що інсультний блок при неврологічному відділенні відповідає критеріям якості, що їх розробила Європейська організація боротьби з інсультом (ESO).

Інсульт залишається однією, з найважливіших проблем сьогодення, тому пам‘ятайте:

ЧАС = МОЗОК

СТАВСЯ ІНСУЛЬТ?
НЕ ЗВОЛІКАЙТЕ!!!
ТЕЛЕФОНУЙТЕ 103