УЧАСТЬ У НАЦІОНАЛЬНОМУ КОНГРЕСІ “ІНСУЛЬТ І СУДИННО-МОЗКОВІ ЗАХВОРЮВАННЯ”

Одне з провідних місць серед причин смертності в усьому світі займає інсульт. Інсульт посідає друге місце в переліку головних причин інвалідності та смерті у світі та в Україні. Щороку в Україні стається до 150 тисяч інсультів (за даними МОЗ України).

Інсульт – це гостре порушення кровопостачання мозку, яке проявляється як зниження або повне припинення кровотоку по церебральним артеріях, або як внутрішньомозковий крововилив.

Так у всьому світі 29 жовтня – Всесвітній день боротьби з інсультом. Україна не залишилась осторонь цієї вкрай важливої проблеми та на чолі з громадською організацією «Українська асоціація боротьби з інсультом» (ГО УАБІ) та ініціативи «Angels» відбувся ряд заходів у м. Київ.

01.11-02.11.2018 у м.Київ відбувся IV Національний конгрес «Інсульт і судинно мозкові захворювання», в рамках якого пройшли наукові симпозіуми — з інтенсивної терапії пацієнтів з інсультом, засідання Клубу фахівців з тромболітичної терапії, Клубу фахівців з нейрореабілітації, експертна дискусія «Принципи організації реваскуляризаційної допомоги при ішемічному інсульті» та інші засідання. Було обговорено сучасні принципи діагностики та лікування ішемічного інсульту.

02.11.2018 на засіданні «Клубу фахівців з тромболітичної терапії» завідувачем неврологічним відділенням Липовенко Людмилою Борисівною та лікарем неврологом інсультного блоку Погорілим Дмитром Павловичем було представлено доповідь на тему: «Впровадження системного тромболізису в рутинну клінічну практику м. Біла Церква Київської області».

За підсумками засідання «Клубу фахівців тромболізису» – КНП БМР «Білоцерківська міська лікарня №2» займає третє місце в Україні за кількістю проведених процедур тромболітичної терапії у 2018 році.

Також 02.11.2018 завідувач неврологічним відділенням Липовенко Людмила Борисівна та лікар невролог інсультного блоку Погорілий Дмитро Павлович взяли участь в експертній дискусії «Принципи організації реваскуляризаційної допомоги при ішемічному інсульті» на прикладі інсульного блоку при неврологічному відділенні.

За підсумками експертної дискусії, з метою створення національної настанови з невідкладної реваскуляризаційної допомоги при ішемічному інсульті буде створено робочу групу експертів та проведене наступне засідання експертної наради наприкінці січня 2019 року.