17 ЛИСТОПАДА – ДЕНЬ БЕЗ ТЮТЮЮНУ. ОТРУТА НА КІНЦІ ЦИГАРКИ

Встановлено, що у Європу тютюн із Америки привіз Колумб. Незабаром тютюн посів значне місце, з якого не відступає і по цей час.

Така шкідлива звичка як паління, сьогодні сприймається нами набагато болючіше, в порівнянні з минулим часом. З тієї причини що паління стає звичкою не тільки чоловіків, а і жінок.

Спостерігається тенденція звикання до тютюну молоді у ранньому віці.
Необхідно знати, що паління є не тільки вид наркотичної залежності – воно і звичній мірі являється шкідливою психічною установкою.

Крім того фахівці попереджують, що роблячи затяжку, людина вводить в свій організм не лише один нікотин, а цілий «букет» шкідливих речовин. У 25 цигарках, наприклад, знаходиться до 1 мг синильної кислоти, 4 мг аміаку, 0,5 л угарного газу. Виявлено в тютюновому димі і такий активний канцероген, як полоній.

Не спасуть від цього лиха ніякі хитрощі.

Щоб курець не тримав у роті цигарку чи трубку, просту або з «надійним» фільтром, організм однак буде під впливом різноманітних отрут. І так з дня на день, з року в рік.
Чим раніше людина починає палити, тим коротше стає її життя.
Людство це давно зрозуміло та почало боротьбу з палінням, не чикаючи на ті незаперечні докази, які має сучасна наука.

ПАМ’ЯТАЙТЕ! Нікотиноманію легше попередити, ніж лікувати. А найголовніше мобілізуйте силу волі, адже паління результат того, що ви не навчилися керувати собою. Обов’язково дружіть з фізкультурою та спортом. Намагайтеся свій вільний час проводити на свіжому повітрі!

Інструктор з санітарно-освітньої роботи КЗБМР ”БЦ мл №2” Козаченко С.М.